Trwała opona, która dobrze się spisuje w każdych warunkach pogodowych
Goodyear Cargo Vector 2 to opona całoroczna przeznaczona do półciężarówek i samochodów dostawczych. W okresie od 2013 do 2018 marka Goodyear odnotowała więcej zwycięstw w testach opon całorocznych niż jakakolwiek inna testowana marka ogumienia.*
Dobra trakcja przez cały rok
Ciesz się pewną przyczepnością na każdym rodzaju drogi, niezależnie od panujących warunków. Konstrukcja opony Cargo Vector 2 zapewnia najlepsze własności trakcyjne, zwiększając bezpieczeństwo prowadzenia samochodu dostawczego w każdej porze roku. Asymetryczny układ bieżnika optymalizuje jego sztywność, co wpływa na ogólną poprawę zachowania opony na drodze.
Wysoka odporność na aquaplaning
Ruszaj bez obaw w drogę przy letnich deszczach i zimowych roztopach dzięki rowkom bieżnika, które szybko odprowadzają wodę i błoto pośniegowe.
Dobre zachowanie na zimowych drogach
Mieszanka krzemionkowa uwzględniająca specyfikę różnych warunków pogodowych zapewnia sprawne działanie opony nawet w niskich temperaturach. Wzór bieżnika zawiera dużą liczbę lameli poprawiających własności trakcyjne na zimowych drogach. Elastyczne klocki w centralnej strefie zwiększają długość chwytnych krawędzi bieżnika.
Równomierne zużycie umożliwiające dłuższy okres eksploatacji
Opona Cargo Vector 2 zużywa się równomiernie na całej powierzchni bieżnika, co zapewnia wygodniejszą jazdę i dłuższy przebieg opony.
(*) W oparciu o 33 testy, przeprowadzone od stycznia 2013 r. do grudnia 2018 r. przez 13 wiodących niezależnych europejskich magazynów branży oponiarskiej.
Opis producenta: Goodyear jest jedną z największych firm oponiarskich na świecie. Firma wytwarza swoje produkty w 49 fabrykach w 22 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 66 tysięcy osób. Dwa centra innowacji w Luksemburgu oraz w USA stale opracowują najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają standardy technologii i wydajności w branży.
Markę Goodyear rozpoznaje dzisiaj niemal każdy kierowca. Co ciekawe, historia nazwy firmy nie pochodzi bezpośrednio od nazwiska założyciela, czyli Franka A. Seiberling'a. Właściciel Goodyear'a chciał uczcić pamięć osoby, bez której nie powstałaby żadna opona czyli Charles'a Goodyear'a. Jego pomysłem jest również oznakowanie produktów Goodyear skrzydlatym butem rzymskiego boga handlu i kupiectwa, Merkurego.
Goodyear zawsze inwestował w nowe technologie i rozwój. Dzięki temu lądownik Apollo 14 został wyposażony w MET (Modularized Equipment Transporter) z oponami Goodyear XLT, a Gary Gabelich mógł ustanowić na oponach ze skrzydlatym logiem, rekord prędkości - ponad 622 mph (około 1000 km/h). Z małej fabryki opon rowerowych której lista płac w 1898 roku wynosiła 217 dolarów, powstał koncern którego wysokość sprzedaży przekracza obecnie 20 bilionów dolarów.